Kutatások szerint egyre több rövidlátó ember él a világon. Becslések szerint 2050-re a világ népességének közel 50%-a rövidlátó lesz, tehát közel 5 milliárd embert fog érinteni.
Rövidlátóság, vagy miópia esetén vagy a szemtengely hossza nagyobb a normálisnál, vagy a szem törőközegeinek (szaruhártya, szemlencse) fénytörése erősebb a kelleténél, emiatt a kép az ideghártya elé kerül és az illető távolra homályosan lát.
Minél nagyobb a miópia foka, annál nagyobb a kockázata bizonyos szembetegségek kialakulásának, a tartós látásromlásnak és a vakságnak is.
Miért egyre gyakoribb a rövidlátás?
Egyrészt környezeti tényezők miatt, hiszen a mai gyerekek nagyon sok okoseszközt (telefont, tabletet, laptopot) használnak már – sokszor már egész pici koruktól kezdve – ezzel párhuzamosan sajnos kevesebb időt töltenek természetes fényben, a szabadban. A közeli tevékenységek pedig folyamatos alkalmazkodásra kényszerítik a szemüket.
Ha az egyik, vagy esetleg mindkét szülő rövilátó, akkor a gyerekük is nagyobb eséllyel lesz rövidlátó (genetikai tényező).
Miért veszélyes a rövidlátóság?
Az információk 80%-a a látásunkon keresztül jut el hozzánk. A rövidlátóság, vagy másnéven miópia kihat a gyermekek fejlődésére és jólétére. A miópia, de kifejezetten a magasfokú miópia növeli a látásromlás és szembetegségek kockázatát: úgymint pl. miópiás makuladegeneráció, retinaleválás, hátsó szubkapszuláris szürkehályog és zöldhályog, ezáltal pedig a vakság kockázatát.
Milyen megoldások léteznek a miópia kezelésére és kontrollálására?
A gyermeket először 1 éves, majd 3 éves korában, illetve iskolakezdés előtt is ajánlott gyermekszemészhez vinni szemészeti szűrővizsgálatra, főleg ha a családon belül előfordult tompalátás, kancsalság, vagy bármilyen fénytörési hiba (pl. rövidlátóság).
Amennyiben kiderül, hogy rövidlátó a gyermek, nagyon fontos, hogy ne csak korrigáljuk a fénytörési hibáját, de lassítsuk is a miópia progresszióját, annak érdekében, hogy felnőtt korára minél kisebbfokú miópiája legyen és hogy minél inkább csökkentsük a rövidlátás miatti látásromlás kockázatát.
A gyermekek miópiájának kezelésére manapság számos beavatkozás áll rendelkezésre.
Ide tartoznak a szemüveglencsék (miópia kontrollos szemüveglencse), a kontaktlencsék (ortokeratológia és kétfókuszú lágy kontaktlencsék) és a gyógyszeres lehetőségek (atropin szemcsepp).
Ezek közül a legbiztonságosabb és leggyorsabban elérhető megoldás a miópia kontrollos szemüveglencse.
Az Essilor STELLEST™ szemüveglencsék nem csak éles látást biztosítanak, mint a hagyományos egyfókuszú lencsék, hanem az innovatív H.A.L.T. technológiának köszönhetően a myopia progressziójának kontrolljával lassítják a rövidlátó gyerekek szemtengely hosszának növekedését, csökkentve ezzel a nagyfokú rövidlátás kialakulásának esélyét.
A H.A.L.T. forradalmi technológiát (magasan aszferizált lencseelemeket) alkalmazó Stellest™ lencsék olyan jelet hoznak létre a retina előtt, amely pajzsként működik a miópia kialakulása és előrehaladása ellen. A H.A.L.T. technológia egy 1021 db láthatatatlan mikro lencséből álló gyűrűs kialakítás, amely gátolja a miópia progresszióját.
Milyen különbségek vannak a hagyományos egyfókuszú lencsét és a Stellest™ lencsét viselő gyermekek rövidlátásának alakulásában?
Ha az Ön gyermeke is rövidlátó, akkor hozza el az Opticonic Optikába és elkészítjük neki az Essilor Stellest™ lencséjével új szemüvegét!
Gyakran ismételt kérdések
Ki végzi a látásvizsgálatot?
14 éves kor felett optikánkban is elérhető a látásvizsgálat.
14 éves kor alatt gyermekszemésztől hozott recept alapján tudjuk elkészíteni a szemüveget.
Milyen dioptria tartományban elérhető az Essilor Stellest™ lencséje?
-10,00 dioptriáig elérhető.
Milyen garanciák elérhetőek az Essilor Stellest™ lencsékre?
1 éves felületkezelési garanciát és 1 éves törési garanciát tartalmaz a lencse ára.
Illetve, ha a gyermeknél több, mint 0,50 dioptria változás figyelhető meg az 1 éves viselés alatt, akkor a Stellest Kontroll Garancia is érvényesíthető.*
Milyen gyakran kell kontrollra járni?
A szemüveg átadása után 2 héttel, majd 6 havonta szükséges kontroll vizsgálat.
Nem talált választ a kérdésére?
Tegye fel nekünk és mi megválaszoljuk!
Legutóbbi hozzászólások